Creaturf/ 57oz
Original price
$0.00
-
Original price
$0.00
Original price
$0.00
$0.00
-
$0.00
Current price
$0.00
| SKU | 42MPP |
|---|---|
| Type | Creaturf |
| Material | NY |
| Blade Shape | Texturized NY with CF |
| Face Weight | 37 oz/yd² |
| Total Weight | 57 oz/yd² |
| Pile Height | 0.4 in |
| Roll Size | 15 x Custom |
| Roll Width | 15 ft |
| Roll Length | Custom |
| Unit | sq ft |
Enter quantity in Sqft
Your order will include approximately 3 sqft of overage for cuts and fitting.