K9 Village Park/ 73oz
Original price
$0.00
-
Original price
$0.00
Original price
$0.00
$2.77
$2.77
-
$2.77
Current price
$2.77
Availability:
In stock
Availability:
Out of stock
K9 Park
K9 Park is designed for active pets and high-use outdoor spaces. Its durable construction supports everyday pet activities while maintaining a consistent look. Built for flexibility, it works well across residential yards and shared pet areas.
| SKU | 384SG-321 |
|---|---|
| Type | K9 |
| Material | Polyethylene |
| Backing | 24 oz/yd² | High flow K9 |
| Blade Shape | C and S Blade |
| Face Weight | 50 oz/yd² |
| Total Weight | 74 oz/yd² |
| Pile Height | 1.25 in |
| Roll Size | 15x100 |
| Roll Width | 15 ft |
| Roll Length | 100 ft |
Additional Resources: Download Spec Sheet ↗
Residential pet yards, dog parks, shared outdoor pet spaces, high-use areas.